Mince

Hračky 1890 - 1980-kouzlo vánočního dárku

3.12.2013 - 26.01.2014

Od 3. prosince 2013 mohou návštěvníci zhlédnout v prostorách Městského muzea a galerie Břeclav, v objektu pod vodárnou, výstavu s názvem Hračky 1890-1980, kouzlo vánočního dárku. Výstava představí sto let vývoje hraček z hlediska chronologického a materiálového. Zastoupeny budou typické hračky pro chlapce (koně, autíčka, automobily, vojáčci aj.) i dívky (panenky, pokojíčky, kočárky aj.). Zvláštní skupinu představí hračky, které jsou určené oběma skupinám, jak chlapcům, tak dívkám – stavebnice, plyšové hračky, loutky, divadélka, hry aj. Součástí výstavy budou také dvě rozsáhlejší diorámata domácností z 30. a 50. let, ve kterých se budou právě slavit Vánoce. Návštěvník si také může prohlédnout hračky a oslavy u vánočního stromu z břeclavských domácností.  Pro všechny návštěvníky bude připravena velká herna s rozmanitými druhy hraček a her, pohrát si můžete v loutkovém divadle, s kostkami, stavebnicemi nebo vyzkoušet pohybové hry aj.

Kurátor výstavy: Mgr. Eva Sadílková

FOTOGRAFIE