Moravské dny 2017

24.06.2017 - 25.06.2017

Břeclavské podzámčí zaplní minipivovary a moravští rytíři

Moravské dny spolu s festivalem minipivovarů stejně jako v minulých letech obsadí v poslední červnový víkend (24. a 25. 6. 2017) břeclavské podzámčí, aby pobavily tisíce návštěvníků z města i jeho širokého okolí. Letos se mohou příchozí těšit na několik desítek vzorků z vybraných moravských, českých i slovenských minipivovarů, pestrou paletu hudebních žánrů a dvoudenní program, který bez vstupného zabaví celou rodinu.

Sobotní zábava začne již dvě hodiny po poledni, kdy minipivovary narazí sudy se svými speciály, ležáky i stále oblíbenějšími svrchně kvašenými pivy. Zastání budou mít piva jak z regionu (Zámecký pivovar Břeclav, pivovar Na Vyhlídce Moravská Nová Ves, Frankies Břeclav, Pivovar Moravský Žižkov, Mazák Dolní Bojanovice atd.), tak návštěvníci zdaleka (Sessler Trnava, minipivovar Pacov, Jarošovský pivovar, pivovar Dobruška a další). Každý z nich s sebou pod břeclavský zámek vezme hned několik vzorků na ochutnávku, takže se mohou pivaři těšit opět na desítky různě hořkých chutí.

O hudební zábavu se postará směs blues rockových a revivalových kapel, které podobně jako sestava pivních stánků zamíří zejména na fajnšmekry. O půl čtvrté rozezní podzámčí Staří psi ze Zlína se svým anglickým hostem a hercem Chrisem Dunkley- Clarkem. Na něj naváže česká bluesová parta The Kingsize Boogiemen a před sedmou hodinou večer pobaví lidi Ukulele Orchestra jako Brno, který přiveze světoznámé hity v netradičním hudebním hávu. V hlavním čase dostane prostor na velkém pódiu břeclavská country rocková kapela Bazztarklan, která je složená ze zkušených muzikantů legendární sestavy Hraczki a mladých hudebních talentů. Večer pak uzavře brněnský revival kapely U2 s názvem Stay, který kromě tohoto hitu zahraje i skladby With Or Without You, Sunday Bloody Sunday nebo Where The Streets Have No Name.

Nedělní Moravský den zahájí v 9 hodin ráno na zimním stadionu florbalový turnaj věnovaný Ivanu Blahovi. Průvod městem vyrazí od moravské orlice o půl třetí odpoledne. Symbolicky jej povede moravský markrabě Jošt a moravští rytíři. Jakmile dorazí slavnostní družina pod břeclavský zámek, pódium bude patřit místním folklorním souborům, cimbálové muzice Vergariovci a poté i netradiční cimbálové muzice Modrý cimbál, v níž poznají bývalé členy sestavy Medicimbal.

Akci organizuje Městské muzeum a galerie Břeclav ve spolupráci s Městem Břeclav a Kiwanis International.

Vstup na akci je tradičně zdarma.