Pro návštěvníky
Předměty ze sbírek
obraz

Meč liptovského typu

Odběr novinek
Facebook

Muzejní noc-180 let s vlaky

výstava

7.06.2019 (17:00) - 7.06.2019 (22:00)

 

Městské muzeum a galerie Břeclav, příspěvková organizace, se již podesáté zapojuje do Festivalu muzejních nocí a srdečně Vás zve dne 7. června 2019 na pěší zónu u gymnázia, kde se uskuteční břeclavská muzejní noc. Vzhledem k letošnímu výročí příjezdu prvního vlaku do stanice Břeclav nese tento ročník podtitul 180 let s vlaky.

Muzejní noc bude zahájena v 17:00 na hlavním pódiu u gymnázia, kde vystoupí brněnská jazzová kapela Perfect time. V 17:15 budou vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže Železniční stanice Břeclav-180 let s vlaky a na pódiu oceníme výherce.

V přilehlém parku návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. Děti se mohou projet na Sičově drobné železnici. Chornický železniční klub představí železniční zabezpečovací zařízení a na stanovišti Českého červeného kříže si mohou zájemci pod odborným dohledem osvojit poskytnutí první pomoci. V době konání muzejní noci bude přístupná také nádražní kaple sv. Cyrila a Metoděje, kde je připraveno několik hudebních vystoupení.

V 18:00 Vás zveme do pavilonu v parku na „Pohádky o mašinkách“ v podání Divadla Tramtárie. A na stejném místě v čase 20:00 vystoupí Divadelní soubor Břetislav s hrou „Na viděnou, sbohem“.

V čase 10:00-17:00 můžete v tento den zdarma navštívit výstavy v Muzeu pod vodárnou, Synagoze Břeclav či na Lichtenštejnském domě, kde budou vystaveny výtvarné práce ze soutěže Železniční stanice Břeclav.

Večerem provází moderátor Jiří Filip.

Festival muzejních nocí 2019 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky s podporou Ministerstva kultury ČR. Břeclavská muzejní noc je spolufinancována Jihomoravským krajem.

 

 

V případě nepříznivého počasí se část programu přesouvá do prostoru Dělnického domu (Žerotínova 702, Břeclav).