Jehlice

Muzeum bez bariér

10.05.2016 - 30.05.2016

Muzeum bez bariér. Městské muzeum a galerie Břeclav se stalo součástí projektu Mapy bez bariér. Tento projekt v roce 2015 zmapoval dostupnost bezmála 600 objektů v Česku, mj. i břeclavského Muzea pod vodárnou. Odborníci ověřovali přístupnost památek i dalších turisticky zajímavých objektů - zjišťovali mj. šířku dveří, přítomnost nájezdové rampy a její sklon, přístupnost a vybavenost toalet. Tyto údaje jsou k dispozici ve webové aplikaci "Mapy bez bariér" a mohou sloužit nejen handicapovaným lidem, ale také aktivním seniorům, rodinám s kočárky a dalším osobám s omezenou pohyblivostí. Projekt vychází z reálné poptávky lidí s handicapem, kteří si zjišťují informace o cílových turistických destinacích s velkými obtížemi a díky novým mapám bez bariér získají potřebné informace na jednom místě.

Více informací na www.mapybezbarier.cz