Retro koncert na Pohansku

15.06.2014 (15:00) - 15.06.2014 (17:00)

I v letošním roce pokračuje Městské muzeum a galerie Břeclav v organizování pohodových retro koncertů na zámečku Pohansko. 15. června od 15 do 17 hod můžeme pozvat na vystoupení skupiny Flash Band, která posluchače provede tanečními a swingovými melodiemi a písněmi československé populární hudby z 50. až 80. let minulého století. Připomenou i slavnou éru Osvobozeného divadla a nezapomenou ani na tehdejší světové hity.
Skupina se profiluje na místní hudební scéně od roku 2005, část vystupujících tvoří absolventi ZUŠ Břeclav a soubor doplňují další hudebníci a zpěváci našeho regionu. Celkově je v dnešní době počet hudebníků ustálen na dvanácti.
Klasicistní zámeček Pohansko, nyní s původní barvou fasády počátku 19. století, již v minulosti soužil jako místo příjemného odpočinku, společenského setkávání a oblíbeného výletního cíle. Pořádaly se zde promenádní vystoupení a koncerty, své zábavy zde měly jak české, tak německé skupiny obyvatel města a akce připravovala i jednotlivá politická uskupení. Po vzniku poválečné tzv. železné opony tato setkávání samozřejmě utichla na dlouhá léta a společenský a kulturní život se na Pohansko vrátil až v posledních dvou desetiletích. Navazujme na milou tradici kulturního setkávání v areálu lužní přírody.