Jehlice

Zaniklé vesnice Břeclavska

5.10.2017 (17:00) - 5.10.2017 (19:00)

Fenomén zaniklých vesnic je velký tématem středověké archeologie a historie. Unikátnost pramenů, které pomáhají zásadně vytvářet vhled do života obyvatel venkova ve středověku a raném novověku, vybízí již několik generací badatelů k jejich studiu. Oblast Břeclavska se svou dlouho historií poskytuje bohatou pramennou základnu, jejíž výzkum přináší nové poznatky ze života dávných předků.

Přijďte si poslechnout o nejnovějších archeologických průzkumech zaniklých středověkých vesnic na Břeclavsku. Přednášku si pro posluchače připravil archeolog Petr Dresler Ph.D., odborným asistent Ústavu archeologie a muzeologie Masarykovy univerzity a odborník na raný středověk.

Přednáška se uskuteční v budově břeclavské synagogy dne 05. října 2017 od 17:00 hodin.

Všichni jste srdečně zváni

Vstup volný!