Pastelka MMG

Babiččina vánoční dílnička

19.12.2015 (10:00) - 19.12.2015 (12:00)

Babiččina chaloupka vždy voněla sušenými bylinkami, na stole byly vyloupené oříšky, v troubě se pekly buchty. Život našich babiček, jejich zimní činnosti, radovánky, zvyky a tradice si během vánočního období budeme připomínat na výstavě Od adventu do Tří králů, která bude probíhat od 3. prosince v Lichtenštejnském domě. Jak už je v MMG Břeclav tradicí, proběhne 19. prosince Babiččina vánoční dílnička tematicky se vztahující právě k této výstavě. Děti si na pěti stanovištích ozdobí pytlíčky na sušené křížaly, voňavé polštářky plné levandule. Vytvoří si medové ozdůbky na stromeček, masopustní masku a ptáčka pro štěstí z ořechových skořápek. Vzhledem k menšímu výstavnímu prostoru Lichtenštejnského domu bude dílnička probíhat v sousední synagoze. Děti však v rámci vstupenky na dílničku, která činí 50 Kč, mohou navštívit také samotnou výstavu, kde na ně čeká řada doplnění právě k jednotlivým výtvarným činnostem. Pracovníci muzea a dobrovolníci ze SVČ Duhovka se těší na malé i velké v synagoze 19. prosince od 10. 00 do 12. 00 hod. Na akci není nutné se přihlašovat dopředu.

Mgr. Eva Sadílková, kurátorka dílniček