Betlémy od Podluží k Vysočině

28.11.2014 - 18.01.2015

Městské muzeum a galerie Břeclav připravuje na vánoční období jeden z větších výstavních projektů. Bude jím betlémářská výstava s podtitulkem Od Podluží k Vysočině. Hlavními partnery MMG na výstavním projektu jsou totiž vysočinské muzejní instituce, a to především Muzeum Vysočiny Třebíč, p. o., které zapůjčí do Břeclavi celkem sedmnáct kusů svých známých stavěcích a skříňkových betlémů z 19. a 20. století. Výstava bude dále doplněna o exponáty z Jihomoravského muzea ve Znojmě, Muzea Velkého Meziříčí a Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou. Přestože Podluží není typickým betlémářským krajem, i zde lze najít řadu sběratelů a šikovných výtvarníků, které jsme s výstavou rovněž oslovili. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 27. listopadu v 17. hodin v hlavní muzejní budově pod vodárenskou věží a výstava potrvá pak až do neděle 18. ledna 2015.

Mgr. Hana Prymusová, kurátorka výstavy