Dny otevřených ateliérů na jižní Moravě 2018

29.09.2018 - 30.09.2018

I letos je pro milovníky umění z Jihomoravského kraje připravena možnost nahlédnout do ateliérů a dílen svých sousedů výtvarníků. Podívat se na jejich díla i na místa jejich zrodu. Nasát něco ze specifické atmosféry míst prosycených myšlenkami a úvahami nad fenoménem krásy či lidské kreativity. Odpoutat se od každodenních starostí a nechat se unést do světa překvapivých možností, rozličných poselství a subjektivních reflexí světa viditelného i vnitřního.

Návštěvníci budou mít možnost přímého kontaktu s výtvarníky. Možnost dozvědět se něco více o výtvarném řemesle i o umění samotném.

Dny otevřených ateliérů jsou široce zaměřeny na celou výtvarnou oblast. Malíři, sochaři, grafici, keramici, kováři, šperkaři, oděvní výtvarníci či mozaikáři otevřou své výtvarné dílny, ateliéry, studia či vystaví své práce v galeriích. Poslední zářijový víkend tak může být příjemným výletem a setkáním s tvořivými lidmi nebo relaxací při vnímání vizuální rozmanitosti děl věhlasných profesionálů (jako například sochaře Michala Gabriela) či neškolených tvůrců.

V letošním roce se v našem kraji přihlásilo k akci ke stovce výtvarníků, sdružení a galerií a připojili se tak k Jihočeskému kraji, Vysočině a Dolnímu Rakousku, kde budou také letos ateliéry otevřeny o dalších víkendech v říjnu.

K akci je vydáván informační sešit s podrobnými kontakty na jednotlivé ateliéry a mapkami. Nejaktuálnější informace a změny pak jsou průběžně doplňovány na webových stránkách Galerie výtvarného umění v Hodoníně, která celou akci organizuje.

Jan Buchta, Ph.D. koordinátor projektu

Galerie výtvarného umění v Hodoníně

buchta@gvuhodonin.cz

www.gvuhodonin.cz