Julie Vojtková Hlava nehlava

1.11.2018 - 25.11.2018

V prostorách břeclavské synagogy představí Julie Vojtková soubor ilustrací ke knize profesora J. Maliny Hlava XXXI a dále cyklus SNY. Právě sny, citové prožitky a fantazie jsou charakteristickými pro autorčinu tvorbu. O výtvarnou tvorbu se Julie zajímá spontálně od dětství. Výtvarné řemeslo nestuduje, neučí se malovat a kreslit u odborného učitele. Jako šestiletá vyhrává známou celostátní soutěž pro nadané děti Zlatý oříšek. Účastní se řady dalších výtvarných soutěží, kde získává ceny. Bez výtvarného vzdělání tvoří obrazy, kolekce obrazů. Ty pak vystavuje samostatně nebo kolektivně. Julie tvoří filigránským, pracným způsobem na základě kresby a barevného koloritu (kresba, akvarel, tempera, pastel, tužka, lavírování).  Odpoutejte se od reality všedních dnů a navštivte svět snů a fantazie Julie Vojtkové od 2. 11. 2018 v synagoze.