Koncert po širým nebem na Pohansku

6.06.2015 (18:00) - 6.06.2015 (20:00)

Městské muzeum a galerie Břeclav a Břeclavský komorní orchestr zve již podruhé posluchače do areálu zámečku Pohansko na koncert pod širým nebem „open air“. V první části programu zazní v podání BKO (umělecká vedoucí Markéta Melkusová) oblíbené hudební kusy, které provedou posluchače proměnami hudby od renesance až po současnost. Vedle velikánů baroka se tak objeví i velikáni muzikálové a filmovéhudební scény: Leonard Bernstein, Nino Rota a Hans Zimmer. Od populární milostné písně Greensleeves se tak dostaneme k tragickému příběhu Romea a Julie – jednou v náladě renesanční, podruhé s divokým portorikánským temperamentem z muzikálu West Side Story. Nebude chybět ani fenomenální Zimmerovi Piráti z karibiku s tématem kapitána Jacka Sparrowa.

V části druhé se představí školní hudební uskupení ze ZUŠ Břeclav pod vedením Emila Čapky, a to JazzFone se zaměřením na funkovou muziku. Závěr koncertu bude patřit společné produkci BKO a Big Bandu, opět pod taktovkou Emila Čapky.  V úplném závěru večera posluchače pozveme na prohlídku zámečku s poslechem smyčcového kvarteta.

Koncert je pojatý jako neformální „květinový“ koncert na konci jara a v případě vhodného počasí se uskuteční v sobotu 6. června v 18 hodin. Vstupenky je možno již zakoupit v prostorách MMG Břeclav (při neuskutečnění akce se vstupné vrací). Srdečně zveme.

PhDr. Alena Káňová