Lenka Dusilová & Baromantika

22.09.2015 (20:00) - 22.09.2015 (22:00)

Svatováclavské slavnosti zahájí Lenka Dusilová & Baromantika

Na zahájení Svatováclavských slavností připravilo MMG Břeclav pro návštěvníky na 22.09.2015 od 20:00 hod. nevšední hudební zážitek do břeclavské synagogy – vystoupení šestinásobné držitelky výročních hudebních cen Anděl Lenky Dusilové a pražské indie-pop kapely Baromantika.

Lenka Dusilová se narodila 28.12.1975 v Karlových Varech. V šestnácti letech se stala  hlavní tváří pražské rockové skupiny Sluníčko. Poté následovala spolupráce s populární Lucií, Davidem Kollerem a pak i v příbuzné kapele Pusa.

Hned první kroky na sólové kariéře jí vynesly titul Zpěvačka roku ve výročních cenách Akademie populární hudby Anděl. Poté přišla další úspěšná alba a spolupráce s Čechomorem. Třetí sólovou desku Mezi světy natočila Lenka Dusilová v San Francisku s americkými renomovanými hudebníky a producentem Benem Yonasem. Cen Anděl (2005) tentokrát album vyneslo hned několik.

Své čtvrté sólové album s názvem Baromantika, natočila zpěvačka ve spolupráci se silným producentským tandemem Beata Hlavenková +  Tin Soldiers (producentské duo Patrik Karpentski-Viliam Béreš). Zrodil se unikátní výsledek s vlastním hudebním jazykem, který se pohybuje ve vřelých i chladných akusticko-elektronických krajinách. I za Baromantiku získala Dusilová (pátou) cenu Akademie populární hudby Anděl (2011), opět jako Zpěvačka roku. Album Baromantika bylo také nominováno mezi nejlepší hudební počiny roku 2012 v nových hudebních cenách Apollo.

Poslední deska V hodině smrti byla již natočena jako Lenka Dusilová & Baromantika v roce 2014 a opět patřila mezi desky, o kterých se nejvíce mluvilo a byla nominována na cenu Anděl ve dvou kategoriích a také na cenu Apollo.

Kapela Baromantika skýtá Lence Dusilové prostor ke kreativní autorské spolupráci, která uchvacuje jak kritiky, tak široké publikum.  Baromantika je pražská indie – pop kapela založená Lenkou Dusilovou a jejími kamarády, skvělými hudebníky.

Baromantika: Lenka Dusilová – lead vocal, ac.guitars, loops, Patrick Karpentski – el.guitars, bass, Beata Hlavenková – keyboards, Viliam Béreš – keyboards, Martin Novák – drums.

Vzhledem k omezené kapacitě synagogy doporučujeme všem zájemcům o návštěvu koncertu Lenky Dusilové, který se bude konat v úterý 22. září od 20 hodin, aby si rezervovali místenky u p. Ludmily Svobodové na tel. 519 323 050, 736 482 028 nebo e-mailem: ludmila.svobodova@muzeumbv.cz

Vstup na tento koncert je zdarma.