Libuše Obrdlíková Ohlédnutí

19.04.2019 - 2.06.2019

Výstava děl Libuše Obrdlíkové pojímá širší spektrum výtvarných technik. V počátcích své činnosti se autorka věnovala především netkaným tapiseriím. Později začala v její tvorbě převládat ilustrace, kde využila kromě malby olejem a akrylem i grafické postupy.

„Když tvořím, hraji si s myšlenkou, konkrétním prožitkem nebo pocitem."

Podstatou malířské tvorby Libuše Obrdlíkové je imprese. V jejích dílech se promítají zážitky, myšlenky, které jsou zhmotněny ve tvarech a barvách. Její obrazy jsou příběhem, reflexí dojmů z dalekých cest i všednodenního života.

„Na cestě životem dojde člověk v určité fázi k sebepoznání. Jsem přesvědčena, že teprve pak jsme schopni se důstojně vyjadřovat ke všeobecným tématům."