Miroslav M. Mráz šepoty abstrakce /obrazy/

6.09.2013 - 20.10.2013

V pátek 6. září 2013 v 17 hodin proběhne v prostorách břeclavské synagogy vernisáž výstavy obrazů břeclavského výtvarníka Miroslava M. Mráze. Výstava nazvaná „Šepoty abstrakce“ dokladuje pozvolné proměny tvorby tohoto osobitého autora, člena Sdružení břeclavských výtvarníků. Mráz se v synagoze představí vybraným souborem olejomaleb. Ukázkou výtvarné aktivity z posledních tří let. Miroslav M. Mráz je dlouholetým a bytostným abstraktivistou. Jeho zadumané obrazy plné odstínů okrů, modří, červení a nezbytné černé si již našli celou řadu ctitelů. Hudební cítění mu umožňuje dynamicky promalovávat barevné plány svých kompozic. V současné době se jeho plátna projasnila a objevila se nová témata. Ta čerpají své podněty z nepřeberných struktur makrokosmu i mikrokosmu.

Kurátor výstavy: PhDr. Karel Křivánek

FOTOGRAFIE