Miroslav Mrazík Mráz-Obrazy abstrakce

14.09.2017 - 8.10.2017

Ve čtvrtek 14. 9. 2017 v 17:00 proběhne v prostorách synagogy vernisáž k výstavě břeclavského umělce Miroslava „Mrazíka“ Mráze. Výstava s názvem Obrazy – Abstrakce představí průřez tvorbou malíře, kterého břeclavskému publiku není třeba více přestavovat, protože v prostorách Synagogy se prezentuje již po třetí. Jeho díla nejsou obsažena pouze ve sbírkách regionálních galerií a muzeí a soukromých osob, ale svou tvorbu prezentuje také v zahraničí.

Podle výstižného názvu můžeme na výstavě očekávat obrazy malované v abstraktním stylu, který je pro tohoto umělce charakteristický. Obrazy poodhalují niterní svět autora a nechávají nahlédnout do jeho duše. Ke tvorbě je inspirován vnitřními pocity, které mnohdy podněcuje poslechem vážné hudby. Umělec používá paletu modrých, okrových a červených odstínů, ale také černé.