Muzejní dílničky

27.08.2013 - 30.08.2013

Již se stalo tradicí, že Městské muzeum a galerie Břeclav připravuje pro děti ve věku od 6 do 12 let na poslední srpnový týden tzv. Muzejní dílničky. Od úterý 27. 8. 2012 do pátku 30. 8. 2012 mohou rodiče na dvě hodiny, vždy od devíti do jedenácti hodin, „odložit“ dítko do rukou muzejních pracovníků. Letošní rok je v MMG Břeclav věnován v muzejních výstavách hračkám, hrám a hraní. I v letošních letních dílničkách jsme se nechali tímto tématem inspirovat a vytvořili jsme tak zajímavý program. V úterý se budeme věnovat loutkovému divadlu a zaměříme se na výrobu maňásků. Středa bude patřit deskovým hrám a výrobě různých pexes, domin a figurkových her. Ve čtvrtek nás čekají větrníky a jiné zajímavé skládání z papíru. Dílničky zakončíme v pátek ubrouskovou technikou, kterou vytvoříme puzzle. Součástí poplatku za dílničku (symbolických 50 Kč/den) bude také vstupenka pro děti na výstavu Merkur – dětství se šroubky. Podrobné informace o Muzejní dílničce získáte na webových stránkách muzea. Akce je kapacitně omezena, proto nahlaste dítě včas.

Kurátorka akce a kontaktní osoba: Mgr. Eva Sadílková