Nová panelová expozice - Paměť místa

20.06.2021 - 31.12.2021

Městské muzeum a galerie Břeclav společně s Římskokatolickou farností Břeclav vytvořily novou panelovou expozici pod názvem Paměť místa. Výstava Vám představí historii současného kostela sv. Václava a všech jeho předchůdců. Počínaje raným středověkem Vás expozice provede historií sakrální architektury, nejen v místě dnešního náměstí T. G. Masaryka. Představeny budou také nerealizované architektonické návrhy kostela. Nedílnou součástí výstavy je vzpomínka na dva velké muže současného svatostánku – P. Mgr. Josefa Ondráčka a výtvarníka Ludvíka Kolka.

V poslední části expozice se seznámíte se svátostmi křesťanského života i součástmi církevního roku. Výstavní panely doprovází předměty lidové zbožnosti a liturgické předměty zapůjčené z farností břeclavského děkanství. Děti se v herním koutku mohou zabavit při stavbě kostelíků z dřevěných kostek.

Nová expozice v suterénu kostela sv. Václava v Břeclavi je přístupná od 20. 6. 2021. Součástí je také krátkodobá fotografická výstava Břeclavské církevní stavby objektivem Dagmar Benešové a Jana Haladyho.