Ondřej Getzel Cesty dálek

5.02.2016 - 10.04.2016

Cesty dálek v synagoze

Od pouští k osmitisícovkám, výjimečná místa ve výjimečný okamžik, tak je možné charakterizovat velkoformátové fotky Ing. Ondřeje Getzela z jeho cest, které  budou mít možnost návštěvníci břeclavské synagogy shlédnout od 5. února do 10. dubna 2016.

Cestovatel a fotograf Ondřej Getzel  se narodil v Rýmařově v roce 1979. Již  v období studia na střední škole byl stopem v zahraničí. Poprvé v 15ti letech v Itálii. Následovala Korsika, Norsko, Skotsko. Po ukončení studií na University of Sheffield a VUT Brno, opustil Českou republiku a strávil přes dva roky na cestách na Nový Zéland, do Austrálie, Malajsie. Tam se, vzhledem k roční platnosti letenky, musel Ondřej rozhodnout jestli domů poletí nebo dojede po zemi. Nakonec dojel přes Thajsko, Laos, Kambodžu, Vietnam, Čínu, Tibet, Nepál, Indii, Pakistán, Čínu, Kyrgyzstán, Kazachstán, Rusko, Ukrajinu, Slovensko. Cesta se tak prodloužila na 26 měsíců. Autor uvádí: „Cestoval jsem hlavně sám, občas náhodně s někým kdo měl podobný směr. Cestování na vlatní pěst je výhoda v tom, že se člověk dostane blíž k místním lidem a často přímo do domovů, kde mě nechávali přespat. Když to šlo, tak jsem cestoval stopem.“ Potom už následovaly „jen“  výlety do hor po Evropě a cesta do Nepálu, kde Ondřej tři týdny učil v malé vesnické škole angličtinu.  Dnes Ing. Getzel, otec dvou dětí pracuje mimo vystudovaný obor jako fotograf ve svém ateliéru ve Svitavách.

Bc. Silvie Vymyslická – kurátorka výstavy a Ing. Ondřej Getzel