Popular z vážné hudby

7.06.2014 (20:00) - 7.06.2014 (22:00)

I tzv. vážná hudba produkovala skladby, které se staly „hity“ již ve své době či naopak si své posluchače našly až daleko po smrti svého skladatele. Tyto melodie dnes známe z nejrůznějších koncertů, kulturních akcí i filmových zpracování a často jim již nepřiřadíme jejich autora. Městské muzeum a galerie Břeclav a Břeclavský komorní orchestr při ZUŠ Břeclav připravuje koncert právě z nejznámějších dobových skladeb od baroka po romantismus – Pergolesi, Vivaldi, Händel, Bach, Mozart... To vše chceme nabídnout ve večerním prostředí romantického zámečku Pohansko v sobotu 7. června od 20 hodin. Koncert bude ukončený světelnými efekty na Händelovu Hudbu k ohňostroji a v úplném závěru nabídneme komentovanou prohlídkou nočního zámku a expozice s překvapením. Vstupenky v hodnotě 100 Kč jsou k prodeji v MMG Břeclav, na akci bude nutná rezervace, neboť v jednání je i zajištění centrálního svozu a odvozu návštěvníků. Sledujte prosím webové stránky muzea Břeclav. Těšíme se na premiéru klasiky na Pohansku.

PhDr. Alena Káňová
MMG Břeclav