Výstava obrazů česko-slovenských výtvarníků

1.03.2019 - 5.05.2019

Prvá část výstavy obrazů česko-slovenských výtvarníků byla realizována v prostorách židovské synagogy ve slovenském Trenčíně. V symbolické návaznosti na společnou historii vybízelo autorské spojení umělců Antonína Michálka a Stanislava Neštického realizovat podobnou výstavu i na české straně. Břeclavská synagoga se tomu stala ideálním prostorem.

Prezentace prací obou autorů nabízí návštěvníkům skvělou příležitost porovnat rozdílné výtvarné přístupy. Zatímco v práci Stanislava Neštického může návštěvník vnímat pozitivní energii obrazů přírodních a městských scenérií, díla Antonín Michálka zprostředkovávají vnímání bytosti ženy v abstraktním pojetí a nejen to ….

Výstava prodloužena do 5. 5. 2019