Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
tel.: +420 519 323 050

Život v krajině staletých dubů

výstava

17.06.2017 - 1.10.2017

 

Městské muzeum a galerie Břeclav, příspěvková organizace, představí v prostorách zámecké věže fotografickou výstavu Život v krajině staletých dubů, jejíž součástí je cca 50 fotografií od více než dvaceti autorů s tématikou ptačí fauny, hmyzu (brouků, motýlů, vážek, kobylek), korýšů, měkkýšů, ryb, obojživelníků, plazů i savců. Autoři se svými fotografiemi snaží lidem odhalit skryté krásy jihomoravské lužní krajiny a umožnit jim pochopit souvislosti, které vedly k tomu, že toto území patří z hlediska druhové pestrosti k nejcennějším v České republice. Výstavu připravilo Občanské sdružení Lužánek v čele s Ing. et Ing. Filipem Šálkem.

 

Filip Šálek je z Břeclavi, sedm let působil v Ostravě na pozici vodaře v Agentuře ochrany přírody a krajiny České republiky. Je absolventem oboru Environmentální inženýrství v Ostravě a oboru Lesní inženýrství na Mendelově univerzitě v Brně. Dlouhodobě se věnuje ochraně přírody a ekologické výchově.

 

Podnikněte výstup na zámeckou věž a prohlédněte si krásné fotografie! Výstava potrvá do 1. října 2017.

 

Kurátor výstavy: Mgr. Jana Štylárková 

 

 

FOTOGALERIE

Vstupné

Synagoga 50/25 Kč
Zámeček Pohansko 50/25 Kč
Lichtenštejnský dům 50/25 Kč
Zámecká věž 40/20 Kč