Projekt Young HeART představí poslední dvě výtvarnice

6.10.2016 - 27.11.2016

Městské muzeum a galerie Břeclav připravilo poslední výstavu v rámci projektu Young HeART, který podporuje mladé umělce. Poslední dvě, které se představí, jsou mladé výtvarnice Lucie Smorádková a Kristína Honzírková.

Lucie Smorádková (*1990) původem z Prahy, je studentkou Ateliéru designu keramiky na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Absolvovala bakalářské studium na půdě ČVUT v oboru Průmyslový design. Zde se seznámila s porcelánem, který ji uchvátil a nasměroval ji k další tvorbě. Lucie je všestranná výtvarnice, která se může díky své všestrannosti pochlubit rozmanitým portfoliem prací, které zahrnuje grafické projekty, design produktu, interiéru a keramiky, ale i volnější konceptuální díla. Svá díla vystavovala už mnohokrát, např. na drážďanském veletrhu Messe Dresden v rámci projektu Staged, na Prague Design Weeku, na putovní výstavě Figurama či Designbloku.

Kristína Honzírková (*1991) pochází z Bratislavy, je posluchačkou magisterského programu Ateliéru malby na Ostravské univerzitě, úspěšně absolvovala i studium v Bratislavě a v Praze. Její doménou je velkoformátová malba, kde zkoumá animální motivy a abstraktní formy. Zvíře je zde často jako metaforický nástroj výpovědi lidských vlastností. Kristína pracuje s bohatými pastózními barvami, které využívá k expresivní prezentaci vlastní kreativity. Má za sebou mnoho výstav u nás, v rodném Slovensku, ale i v Itálii.

Vernisáž obou výtvarnic proběhne ve čtvrtek 6. října v Galerii v podkroví v Lichtenštejnském domě v 17:00 hod. Přijďte poslední dvě účastnice podpořit a nechte se inspirovat tvorbou mladých výtvarnic.

Mgr. Nina Kuhnová